Częstochowa Wiolinowa to podmiot, który będzie realizował w Częstochowie inwestycję w ramach programu “Mieszkanie dla rozwoju”.

Spółka jest podmiotem utworzonym przez Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. i Krajowy Zasób Nieruchomości. Krajowy Zasób Nieruchomości to rządowa agenda, której misją jest realizowanie obowiązku prowadzenia przez władze publiczne polityki sprzyjającej zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych. Do najważniejszych zadań KZN należy między innymi gospodarowanie nieruchomościami wchodzącymi w skład posiadanego zasobu, tworzenie warunków do zwiększenia dostępności mieszkań, podejmowanie działań mających na celu realizację inwestycji mieszkaniowych, a także tworzenie warunków ułatwiających powstawanie mieszkań gminnych. Krajowy Zasób Nieruchomości współuczestniczy w realizacji rządowego programu „Mieszkanie dla Rozwoju”.
To właśnie utworzony przez te obie instytucje podmiot – Częstochowa Wiolinowa sp. z o.o. odpowiada za prawidłowy przebieg całego procesu inwestycyjnego związanego z budową osiedla przy ulicy Wiolinowej. Oprócz zespołu kompetentnych specjalistów, spółka dysponuje również kapitałem zakładowym sięgającym blisko 31 mln zł.

Spółka Częstochowa Wiolinowa nie jest prywatnym deweloperem nastawionym na maksymalizację zysków. Jej misją jest taka działalność na rzecz lokalnej społeczności, która poprzez budowę osiedla da jednocześnie możliwość zamieszkania w nim, z opcją najmu lub najmu z dojściem do własności, przede wszystkim młodym rodzinom, by zabezpieczyć ich dobry start w przyszłość.

logo wiolinowa


Zarząd spółki

Robert Leciński - Prezes Zarządu

Częstochowa Wiolinowa Sp. z o.o.

Aleja Pokoju 44, 42-202 Częstochowa
tel. 34 344-07-40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.czestochowawiolinowa.pl