Centrum Medyczne Amicus powstało 1 października 1999 r. jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka powstała na bazie zakładowej przychodni zdrowia Huty Częstochowa.

Amicus świadczy usługi medyczne zarówno na podstawie umów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i w sposób prywatny na potrzeby indywidualnych pacjentów.
Działalność medyczną prowadzi na powierzchni ponad 4000 m. kw., co przekłada się na komfort pacjentów poszczególnych poradni lekarskich i pracowni diagnostycznych.

W maju 2011 roku spółka stała się właścicielem całego budynku zlokalizowanego w Częstochowie przy al. Pokoju 44. Z tego powodu świadczy również dodatkowe usługi wynajmu wolnych powierzchni w tej nieruchomości. Oferuje powierzchnie z przeznaczeniem zarówno na prowadzenie działalności administracyjno- biurowej, jak też i innego rodzaju działalności, która nie zakłóca świadczenia usług medycznych realizowanych przez spółkę.

Głównym zakresem usług CM Amicus jest podstawowa opieka zdrowotna (POZ) dla dorosłych oraz ambulatoryjna opieka specjalistyczna (AOS). Do lekarzy zatrudnionych w spółce tzw. deklarację wyboru lekarza złożyło ponad 8 tysięcy pacjentów!

W ramach Centrum Medycznego funkcjonuje baza rehabilitacyjna, przy użyciu której świadczone są usługi z zakresu rehabilitacji ruchowej, fizykoterapii oraz masażu.

logo amicus

Zarząd:

Renata Materka - Prezes Zarządu

Centrum Medyczne "AMICUS" Sp. z o.o.

ul. Aleja Pokoju 44, 42-202 Częstochowa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.cm-amicus.pl

Rejestracja telefoniczna od godziny 9:00

Rejestracja ogólna - 34 372 56 08
Rejestracja POZ dla dzieci - 34 372 56 09
Rejestracja rehabilitacja - 34 372 56 10
Biuro - 34 372 56 01,   Fax - 34 372 56 02